Konkurs „Z Samorządem na TY”.
23 października 2024 r. uczennica klasy VII, Karolina Bździel, wzięła udział w etapie szkolnym konkursu „Z Samorządem na TY”. Celem Konkursu był rozwój kompetencji obywatelskich młodzieży, przybliżenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz wzbudzenie zainteresowania ideą samorządności. Poza tym, organizatorzy promowali kształtowanie świadomości obywatelskiej, wzmacnianie więzi ze społecznością lokalną i przygotowanie do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Tematyka konkursu skupiała się wokół samorządu i demokracji lokalnej. Obejmowała wiedzę dotyczącą funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, w tym zadań, które na nim spoczywają wobec mieszkańców w praktycznym aspekcie. Tak więc wymagała umiejętności myślenia o sprawach, którymi samorząd się zajmuje. Życzymy Karolinie powodzenia w przyszłym roku szkolnym.
Ewelina Dużalska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!