Logo Szkoły Podstawowej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Drawskim Młynie

Pamiętamy...

Ocena 0/5

W dniu 31 października dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami, aby uczcić pamięć zmarłych wybrały się do miejsc poświęconych Józefowi Noji, Janowi Pawłowi II oraz Urszuli Ledóchowskiej, które znajdują się w naszej wsi.  Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze przed pomnikiem upamiętniającym bohaterów i świętych. Uczniowie mogli w ciszy i zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny oraz zapalić lampki przed tablicą nagrobkową. Spacer, szczególnie dla pierwszoklasistów był dużym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Przypomnieliśmy sobie także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

Agnieszka Tecław

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności