Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Czwartego września 2023 roku uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Już przed ósmą zebraliśmy się w szkole, aby przygotować się do uroczystego przemarszu. Pochód skierował się w stronę kościoła, gdzie odbyła się Msza Św., podczas której ksiądz proboszcz Mariusz Marciniak poświęcił plecaki uczniów klasy pierwszej. Po wspólnej modlitwie, również uroczystym pochodem, cała społeczność szkolna wróciła do szkoły.
Na sali gimnastycznej odbyła się akademia inaugurująca rok szkolny 2023/2024. Najpierw z powagą odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i hymn szkoły. Następnie głos przejęli uczniowie klasy piątej, szóstej oraz siódmej. Recytacją i śpiewem pożegnali wakacje oraz powitali rok szkolny. Później głos zabrała Pani Dyrektor, która serdeczne słowa i życzenia skierowała do wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Zostali przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas, po czym wystąpiła Pani Ewa Kuźmin, pod której skrzydłami będą się uczyć pierwszoklasiści. Wychowawczyni klasy pierwszej z serdecznością przedstawiła każdego ucznia klasy pierwszej. Na koniec, aby z radością rozpocząć nowy rok, cała społeczność szkolna została zaproszona do tańca „Chocolade”. Z wesołą melodią w głowach uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wytrwałości, cierpliwości i uśmiechu na każdy dzień nowego roku szkolnego.
Renata Palczewska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!