Święto Szkoły – Dzień Patrona im. Św. Urszuli Ledóchowskiej oraz Dzień Dziecka
W dniu 6 czerwca 2025 roku nasza społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Szkoły – Dzień Patrona, połączony z radosnym Dniem Dziecka. To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele pw. Bożej Opatrzności w Drawskim Młynie, podczas której modliliśmy się o wartości bliskie naszej Patronce – św. Urszuli Ledóchowskiej.
Następnie odbył się uroczysty apel pod hasłem: „Przemierzamy oceany wartości z Urszulą”. Był to niezwykle wzruszający i refleksyjny moment, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przygotowane przez siebie występy. W programie apelu znalazła się scenka teatralna ukazująca wartość życzliwości wobec drugiego człowieka. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali wiersz pt. „Szacunek”, który przypomniał nam, jak ważne są codzienne, drobne gesty – powiedzenie „miłego dnia” czy okazanie troski osobie, która czuje się smutna.
Występ artystyczny urozmaiciły piękne piosenki, wykonane z ogromnym sercem przez naszych uczniów, które poruszyły całą widownię oraz gra na gitarach, która wprowadziła wyjątkowy nastrój i podkreśliła artystyczne talenty naszych uczniów. Natomiast radosny taniec chłopców i dziewcząt w kapeluszach, wprowadził wiele uśmiechu i pozytywnej energii, a przy tym był pięknym ukłonem w stronę wspólnoty i zabawy. Ogromne wrażenie na widowni zrobił także taniec słoneczników w wykonaniu dziewcząt – na cześć naszej Patronki, której ulubione kwiaty właśnie symbolizowały słońce, radość i dobroć, tak bardzo wpisane w jej życie i działalność.
Podczas akademii zostali również uhonorowani uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym godnie reprezentowali imię naszej szkoły, osiągając sukcesy i zdobywając miejsca na podium oraz wyróżnienia w konkursach powiatowych, rejonowych i ogólnopolskich. Gratulujemy im z całego serca i dziękujemy za wspaniałe postawy oraz trud włożony w rozwijanie swoich talentów!
Podsumowania uroczystości dokonały Pani Dyrektor oraz Pani Sekretarz Gminy, życząc wszystkim uczniom, aby każdego dnia czerpali z pięknych wzorców życia św. Urszuli.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy na boisku szkolnym, gdzie czekało mnóstwo atrakcji i radości z okazji Dnia Dziecka. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zaangażowanie i organizację wydarzenia oraz naszym nauczycielom za włożone serce i trud w przygotowanie tego wyjątkowo dnia.
Elżbieta Rychlik

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!