Pierwszy wyjazd klasowy do Szczecina – 24 marca 2026 r.
Uczniowie klasy pierwszej przeżyli swoją pierwszą wspólną wycieczkę do Morskiego Centrum Nauki. To był dzień pełen emocji, nauki i świetnej zabawy!
Na początku wzięliśmy udział w warsztatach „Dlaczego statek nie tonie?”. Dzieci poznawały zasady unoszenia się statków, dowiedziały się, czym jest siła wyporu i siła ciężkości oraz poznały prawo Archimedesa. W pracowni samodzielnie wykonały także swoje własne stateczki.
Następnie odwiedziliśmy planetarium i obejrzeliśmy seans „Rafa koralowa”, który przeniósł nas w niezwykły, podwodny świat.
Kolejnym punktem była interaktywna wystawa – uczniowie „łapali burzę”, sprawdzali słoność wody w morzach i oceanach, próbowali swoich sił w zawodzie nurka oraz dowiedzieli się, jak wygląda praca na morzu.
Dzieci wcieliły się w role marynarzy – jako majtkowie szorowały pokład, poznawały alfabet Morse’a oraz wykazały się odwagą, spacerując po rufie statku. Wzięły również udział w symulacji ewakuacji, opuszczały szalupę ratunkową i poznawały zasady bezpieczeństwa na morzu.
Podczas zwiedzania dzieci poznały wiele ciekawych historii związanych z morzem i życiem marynarzy.
Nauka przez zabawę była prawdziwą przyjemnością!
Ewelina Dużalska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!